Poradnik

Ile kosztuje ocieplenie ścian?

Jeśli nasz dom ma powierzchnię 100 m2, możemy spodziewać się, że w wersji optymistycznej, ocieplenie go styropianem będzie kosztować 20 tys. zł.
Czytaj dalej

Dla kogo okna za darmo?

W ostatnim tygodniu stycznia br. z „darmowej wymiany” okien i drzwi skorzystał z co piąty właściciel domu, składający wniosek w programie Czyste Powietrze. W praktyce oznacza to, że tylko w jednym tygodniu stycznia 850 właścicieli domów w całej Polsce, wymieni sobie okna i drzwi za darmo.
Czytaj dalej

Ile kosztuje ogrzewanie domu?

Rachunki za ogrzewanie to jedna z najwyższych pozycji w domowym budżecie. Na ich wysokość ma wpływ sposób w jaki ogrzewamy dom oraz standard ocieplenia budynku.
Czytaj dalej

Czy warto ocieplać garaż?

Właściwa izolacja garażu w bryle budynku powinna obejmować przegrody, które łączą się z resztą domu (zazwyczaj będą to dwie ściany i strop), a także przegrody zewnętrzne (zazwyczaj ścianę i bramę wjazdową).
Czytaj dalej

Wymiana okien jest bardzo opłacalna

Jak wyliczyliśmy wcześniej wymiana starych okien na nowe, energooszczędne może nam pozwolić na zaoszczędzenie w każdym sezonie grzewczym wartości 2200 zł na rachunkach za ogrzewanie. Ile kosztuje wymiana okien i jak na tym zarobimy?
Czytaj dalej

Drzwi wejściowe ładne, ale i ciepłe

Drzwi zewnętrzne chronią nasz dom przed wieloma czynnikami, takimi jak nadmierny hałas, nieproszeni goście czy mroźna temperatura. Na ich wymianę również można otrzymać dotację w programie Czyste Powietrze.
Czytaj dalej

Ile ciepła tracimy przez okna?

Okna są w budynkach tymi elementami, przez które tracimy zimą najwięcej ciepła. Nie sposób jednak wyobrazić sobie w pełni funkcjonalnego, zdrowego domu bez okien.
Czytaj dalej

Kocioł gazowy czy pompa ciepła?

Jednym z najważniejszych dylematów przed którym stoją obecnie inwestorzy decydujący się na budowę domu jest wybór źródła i systemu ogrzewania.
Czytaj dalej