Poradnik

Ciepłe okna i ciepły montaż. Czym są i dlaczego warto je stosować?

Lato już za nami. Idzie okres jesienno-zimowy, a więc spadek temperatury, deszcze, pierwsze mrozy. Tak jak zaopatrujemy się na tę…
Czytaj dalej

Termomodernizacja to świetny interes

Korzystając z dotacji Czystego Powietrza mogą oszczędzić od 7 tys. do nawet 21 tys. zł rocznie.
Czytaj dalej

Ile ciepła tracimy przez okna?

Okna są w budynkach tymi elementami, przez które tracimy zimą najwięcej ciepła. Nie sposób jednak wyobrazić sobie w pełni funkcjonalnego, zdrowego domu bez okien.
Czytaj dalej

Drzwi wejściowe ładne, ale i ciepłe

Drzwi zewnętrzne chronią nasz dom przed wieloma czynnikami, takimi jak nadmierny hałas, nieproszeni goście czy mroźna temperatura. Na ich wymianę również można otrzymać dotację w programie Czyste Powietrze.
Czytaj dalej

Styropian dobry do ocieplenia

Zdecydowaną większość termoizolacji wykonuje się w Polsce z płyt styropianowych. To materiał trwały, lekki i łatwy w montażu. Z powodu…
Czytaj dalej

Kocioł gazowy czy pompa ciepła?

Jednym z najważniejszych dylematów przed którym stoją obecnie inwestorzy decydujący się na budowę domu jest wybór źródła i systemu ogrzewania.
Czytaj dalej

Ile kosztuje ocieplenie ścian?

Jeśli nasz dom ma powierzchnię 100 m2, możemy spodziewać się, że w wersji optymistycznej, ocieplenie go styropianem będzie kosztować 20 tys. zł.
Czytaj dalej

Dla kogo okna za darmo?

W ostatnim tygodniu stycznia br. z „darmowej wymiany” okien i drzwi skorzystał z co piąty właściciel domu, składający wniosek w programie Czyste Powietrze. W praktyce oznacza to, że tylko w jednym tygodniu stycznia 850 właścicieli domów w całej Polsce, wymieni sobie okna i drzwi za darmo.
Czytaj dalej