Termomodernizacja to świetny interes

Red.: Redakcja |Data publikacji:

Wymiana okien wraz z kompleksową termomodernizacją własnego budynku mieszkalnego to jeden z najlepszych sposobów na zainwestowanie oszczędności. Specjaliści Polskiego Alarmu Smogowego wyliczyli, że inwestycja taka może się zwrócić już po jednym sezonie grzewczym.

Organizacja Polski Alarm Smogowy we współpracy z audytorami energetycznymi przeprowadziła kilka audytów budynków jednorodzinnych, które nie miały izolacji termicznej lub było jej zbyt mało. Wykonane audyty wykazały, że proste działania termomodernizacyjne, między innymi ocieplenie ścian i wymiana stolarki, pomagają obniżyć rachunki za ogrzewanie budynku i ciepłą wodę użytkową o 36 do nawet 87 proc. Właściciele tych budynków korzystając z dotacji Czystego Powietrza mogą oszczędzać na ogrzewaniu od 7 tys. do nawet 21 tys. zł rocznie. Z dotacji Czystego Powietrza korzystali oni w różnym stopniu – jej wartość średnio wyniosła 69 tys. zł. Rzecznik Polskiego Alarmu Smogowego podkreśla:

Termomodernizacja to świetny interes. W ośmiu domach, jakie przebadaliśmy inwestycja w termomodernizację zwraca się po okresie od siedmiu lat do nawet jednego roku. Po tym czasie możemy zyskiwać rocznie od 7 do 14 tysięcy złotych. W jednym przypadku właściciel domu oszczędzi rocznie aż 21 tysięcy! Ocieplenie domu się po prostu opłaca. Zaskakujące jest to, że w przypadku domów źle ocieplonych koszty poniesione na termomodernizację mogą zwrócić się nawet po jednym roku! Okazuje się, że ocieplenie domu to jedna z najlepszych metod ulokowania naszych oszczędności.

żródło:Polski Alarm Smogowy