Zapraszamy na seminarium o rynku remontowym na Budmie!

Red.: Redakcja |Data publikacji:

Koniunktura budowlana pogarsza się z miesiąca na miesiąc, co przekłada się na spadki sprzedaży w branży stolarki otworowej. Na rynku remontowym pojawiają się jednak nowe możliwości zdobycia klientów przez dilerów stolarki oraz materiałów budowlanych. Jakie? Dowiedzą się Państwo podczas seminarium organizowanego przez Koalicję Termomodernizacji, które odbędzie się 1 lutego 2023 r. o godz. 13:00 podczas targów Budma.

Spływające z rynku budowlanego dane wskazują na duże spadki w liczbie wydanych pozwoleń na budowę i rozpoczętych inwestycji. Spadek zapytań i zamówień zaczyna odczuwać też coraz więcej dilerów stolarki oraz materiałów budowlanych Dużą szansę na zahamowanie negatywnych trendów może okazać się rynek remontowy, który wspierany jest przez coraz sprawniej działające programy dotacyjne na termomodernizację budynków. Choć wielu dilerów skupia się często na nowym budownictwie, okazuje się, że 2/3 wyprodukowanych w Polsce okien trafia właśnie na rynek wymian.

Trudna sytuacja rynkowa leżała u podstaw inicjatywy, która ma wesprzeć branżę producentów materiałów budowlanych w trudnym okresie – Koalicja Termomodernizacji chce pomóc branży zdobyć nowych klientów dzięki funkcjonującym w Polsce programom finansowania wymian okien i drzwi. Z tego powodu zainicjowała akcję dotacjenaokna.pl. W najbliższych miesiącach zostaną przeprowadzone kursy dla przedstawicieli handlowych i dilerów, zostaną oni też objęci wsparciem i opieką merytoryczną, a ponadto zaplanowano działania promujące wymianę stolarki. Najważniejszym celem Koalicji Termomodernizacji jest jednak zrozumienie przez dilerów docelowego modelu sprzedaży okien i drzwi z wykorzystaniem różnych programów dotacyjnych.

Podczas seminarium Maksymilian Miros z Centrum Analiz Branżowych przedstawi aktualne dane na temat polskiego rynku budowlanego i pokaże, jak duży potencjał drzemie na rynku remontowym. Następnie Robert Klos (pomysłodawca Koalicji Termomodernizacji) oraz Paweł Gregorczyk (jej koordynator) przedstawią cele akcji dotacjenaokna.pl, jej harmonogram oraz podadzą szczegóły dotyczące dołączenia do akcji przez producentów oraz dilerów.

Seminarium pt. „Rynek remontowy szansą dla producentów materiałów budowlanych” odbędzie się podczas targów Budma w dniu 1 lutego o godz. 13:00 w pawilonie 10 (foyer).

Mamy darmowe bilety na targi Budma dla pierwszych 30 osób! Wystarczy napisać do nas w tej sprawie na adres: justyna.hennig@forumbranzowe.com