Współpraca z gminnymi Eko-Doradcami

Red.: Redakcja |Data publikacji:

W odpowiedzi na jedną z interpelacji poselskich minister ochrony środowiska poinformowała, że punkty konsultacyjno-informacyjne na temat programu Czyste Powietrze utworzono w 1960 gmin. Każdy z tych punktów stara się promować program i organizować spotkania z mieszkańcami. To doskonałe miejsce dla doradców ds. dotacji, aby wspomagać te spotkania swoją wiedzą wiedzą o stolarce, korzyściach z jej wymiany, ale też o wypełnianiu wniosków o dotacje.

Punkt konsultacyjno-informacyjny w Środzie Śląskiej

Tylko jednego dnia, 20 marca, można było znaleźć w mediach dziesiątki informacji o takich spotkaniach. Wójt gminy Dobra w powiecie polickim zaprasza mieszkańców na spotkanie konsultacyjne o Czystym Powietrzu w dniu 29 marca o godz. 18.00 do Klubu przy ulicy Granicznej. Burmistrz Oławy zaprasza na takie spotkanie w dniu 22 marca o godz. 16.00 do Sali Rycerskiej w Urzędzie Miejskim. W Chociwlu w Sali Ślubów wójt spotka się z mieszkańcami w dniu 27 marca o godzinie 15.00, by porozmawiać o możliwościach programu Czyste Powietrze, a gmina Przelewice zorganizuje takie spotkanie 5 kwietnia o godz. 10.30 w Gminnym Centrum Kultury przy udziale Doradcy Energetycznego. To tylko kilka z dziesiątek, jeśli nie setek anonsów informujących o takich spotkaniach. Poszukajcie ich w lokalnej prasie i na stronach urzędowych.

Gminne punkty konsultacyjno-informacyjne są naszymi sprzymierzeńcami w propagowaniu zasad udzielania dotacji w programie Czyste Powietrze. W swoich zadaniach mają one organizację spotkań z mieszkańcami. Eko-Doradcy w gminach z przychylnością najczęściej witają wszelkie inicjatywy, które wspierają ich działania. Dlatego każdy doradca ds. dotacji powinien w pierwszym rzędzie udać się do takiego lokalnego Eko-Doradcy i zaoferować mu swoją pomoc, wsparcie w jego działaniach. Dobre relacje mogą zaowocować udziałem w spotkaniach z mieszkańcami, wyjaśnieniem zawiłości wniosków dotacyjnych, czy choćby opowiedzeniem o korzyściach z wykonania termomodernizacji czy choćby z wymiany okien i drzwi. Przy okazji można zaprezentować się jako kompetentny doradca ds. dotacji oraz rzetelny wykonawca prac termomodernizacji. Gminne punkty konsultacyjno-informacyjne to świetne miejsce dla doradców ds. dotacji, by promować wspólnie zasady Czystego Powietrza. Gorąco polecamy taką współpracę. Na pewno warto.