Uwaga na oszustów !

Red.: Redakcja |Data publikacji:

Wielokrotnie już spotkaliśmy się z ostrzeżeniem mieszkańców przed rzekomymi przedstawicielami programu Czyste Powietrze. Ostatnio takie ostrzeżenie przesłał Koordynator programu z Zespołu Funduszy Krajowych WFOŚiGW w Białymstoku. Opisuje sytuację następująco:

„W ostatnich dniach mieszkańcy województwa podlaskiego zgłaszają, że do ich domów przychodzą osoby, które przedstawiają się jako reprezentanci lub partnerzy Narodowego bądź Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Okazują legitymacje i żądają dostępu do pomieszczeń grzewczych w celu ich rzekomej kontroli, proszą o dokumenty tożsamości, przeprowadzają ankiety, a w przypadku nieobecności zostawiają fikcyjne zawiadomienia w skrzynkach pocztowych. Osoby te zapowiadają także przeprowadzenie kontroli w najbliższych tygodniach. Najprawdopodobniej są to próby oszustw bądź wyłudzeń.

Apelujemy, by nie wpuszczać takich osób do domów, nie udostępniać im żadnych dokumentów, faktur itp.

Szanowni Państwo, pisze Koordynator, w związku z licznymi zgłoszeniami, WFOŚiGW w Białymstoku informuje, że nie przeprowadza żadnych kontroli inwestycji bez wcześniejszego umówienia telefonicznego przez pracowników WFOŚiGW. Nasi pracownicy przy okazji kontroli przedstawiają też stosowne upoważnienia, które można zweryfikować dzwoniąc pod numery telefonu WFOŚiGW.”

Z poważaniem
Adam Pućko
Koordynator programu „Czyste Powietrze”
Zespół Funduszy Krajowych

Od redakcji: przekazujemy Wam tą wiadomość, żebyście nie mieli pokusy w rozmowach z klientami, powoływać się na program Czyste Powietrze lub na Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. To byłoby po prostu nieuczciwe. Wystarczy, że powołacie się na Koalicję Termomodernizacji, która zrzesza producentów materiałów budowlanych i wykonawców robót. Celem Koalicji jest popularyzacja wiedzy o dotacjach przysługujących właścicielom budynków jednorodzinnych w ramach programu Czyste Powietrze. To naprawdę wystarczy. Powodzenia.

foto ilustracyjne: małydziennik.pl