Do końca tygodnia trwa nabór na operatorów programu „Czyste Powietrze” w województwie Warmińsko–Mazurskim

Red.: Redakcja |Data publikacji:

Doradco z Warmińsko-Mazurskiego! Do 18 września potrwa nabór operatorów w programie „Czyste powietrze” w województwie warmińsko-mazurskim.

operatorzy w programie "Czyste Powietrze"
żródło: gov.pl

Zakres zadań operatora programu Czyste powietrze

Do zadań operatorów będzie należało wyszukiwanie gospodarstw, w których używane są piece kopciuchy i pomoc ich właścicielom w aplikowaniu o pieniądze. Maksymalna kwota dotacji to 135,2 tys. zł. Za taką kwotę poza wymianą pieca, można też docieplić budynek, lub zamontować panele fotowoltaiczne.

Jak – „Operatorzy będą pomagali nie tylko w złożeniu wniosku ale też w znalezieniu firmy do przeprowadzenia prac oraz w ostatecznym rozliczeniu inwestycji” – mówi zastępca prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Paweł Mirowski. Za przeprowadzenie głębokiej termomodernizacji operator w programie „Czyste powietrze” otrzyma z Funduszu wynagrodzenie w wysokości 1,7 tys. zł.

Wnioski na funkcję operatora mogą składać m.in. fundacje, stowarzyszenia i związki wyznaniowe. Wykaz operatorów zostanie upubliczniony, tak by każdy mógł sprawdzić, czy ktoś, kto się skontaktuje w sprawie wymiany pieca jest osobą uprawnioną, czy nie.

Program pilotażowy w województwie Warmińsko-Mazurskim jest drugim tego typu projektem. W sierpniu przeprowadzony został nabór na operatorów w woj. małopolskim.