Ruszają kursy Koalicji Termomodernizacji

Red.: Redakcja |Data publikacji:

Koalicja Termomodernizacji to odpowiedź na pogarszającą się sytuację rynkową branży stolarki i pomysł na zwiększanie popytu na okna i drzwi w Polsce. Jak zwiększyć popyt? Poprzez wspólne zaangażowanie się w pomoc właścicielom domów, by mogli skorzystać ze środków dotacji do termomodernizacji swoich budynków.

Dane rynkowe nie pozostawiają złudzeń – nastroje konsumenckie są na fatalnym poziomie, a liczba zezwoleń na budowę domów spada z miesiąca na miesiąc. Najnowsze dane o wynikach budownictwa mieszkaniowego mówią już o ponad 50-procentowym spadku liczby pozwoleń wydanych ostatnio na budowę domów jednorodzinnych. To oznacza radykalny spadek zapotrzebowania na okna i drzwi. Jest jednak szansa na ratowanie popytu na stolarkę w sezonie 2023 i w latach kolejnych. Wszystko za sprawą powstałej właśnie branżowej Koalicji Termomodernizacji. Pierwsza inicjatywa Koalicji, akcja dotacjenaokna.pl, jest bowiem nie tylko wiedzą, szkoleniami i działaniami promującymi termomodernizacje i wymiany stolarki, ale przede wszystkim narzędziem otwierającym drzwi do nowych klientów.

Organizatorzy Koalicji Termomodernizacji: Stowarzyszenie Dom Bezpieczny oraz redakcja Forum Branżowe, wraz z Koalicjantami, wskazują jak zdobyć nowych klientów dzięki programom finansowania wymian okien i drzwi oraz prowadzą kursy dla przedstawicieli handlowych i dilerów. Bo to właśnie dilerzy stolarki będą najlepszymi doradcami klientów ds. dotacji. Koalicja obejmuje ich stałym wsparciem i opieką merytoryczną, daje wsparcie w postaci działań promujących procesy wymian stolarki, wskazuje ich klientom. Najważniejszym celem Koalicji jest przekazanie profesjonalnym dilerom wiedzy o docelowym modelu sprzedaży okien i drzwi z wykorzystaniem różnych programów dotacyjnych.

W akcję dotacjenaokna.pl udało się już zaangażować wielu specjalistów, w tym ekspertów ds. pozyskiwania dotacji, montaży, promocji oraz recyklingu. Będą oni tworzyć punkt konsultacyjny dla przyszłych doradców ds. dotacji, którymi będą dilerzy stolarki zaangażowani w akcję dotacjenaokna.pl. Pierwszymi Koalicjantami zostali znani i powszechnie szanowani producenci okien i drzwi: Dobroplast, Domel, Kapica, Okno-Pol, Piast, Sonarol, Sputnik/Pantor, Team-Plast, Velux oraz Vetrex. Działania Koalicji wspierają Partnerzy, działający w branży stolarki, m.in.: Metal-plast ze swoim doświadczeniem w recyclingu oraz VBH z szeroką ofertą systemów montażowych. Wiele innych firm zadeklarowało już przystąpienie do Koalicji i wsparcie jej swoją wiedzą i doświadczeniem. Rośniemy z każdym tygodniu, z każdym dniem stajemy się mocniejsi.

Na początku stycznia poznaliśmy ostatecznie zasady funkcjonowania programu Czyste Powietrze w roku 2023, gdyż 3 stycznia opublikowany został wzór nowego wniosku o dotacje. Już za kilka dni, tj.  12 stycznia 2023 roku zorganizujemy pierwsze zajęcia kursu on-line dla kandydatów na doradców ds. dotacji. Tym razem wezmie w nim udział pierwsza setka handlowców zgłoszonych przez naszych Koalicjantów. Dwa tygodnie później spotkamy się z nimi stacjonarnie, by przeprowadzić szkolenie praktyczne i sprawdzić ich wiedzę i umiejętność wypełniania wniosków o dotacje. Absolwenci tego kursu będą pierwszymi doradcami ds. dotacji polecanymi przez Koalicję Termomodernizacji.

Chcesz wziąć udział w takim kursie, stać się profesjonalnym doradcą ds. dotacji i być polecanym przez naszą Koalicję? Porozmawiaj ze swoim dostawcą – producentem okien/drzwi. Przystąpcie wspólnie do Koalicji Termomodernizacji i zatroszczmy się razem o klientów, którym należą się dotacje na wymianę okien, drzwi i bram.