OKNOREC nowym partnerem II Etapu Koalicji Termomodernizacji

Red.: Redakcja |Data publikacji:

Projekt recyklingowy OKNOREC został oficjalnym Partnerem II Etapu Koalicji Termomodernizacji. W ramach współpracy szkolenia na doradców ds. dotacji programu Czyste Powietrze prowadzone przez Koalicję Termomodernizacji, zostaną wzbogacone o wiedzę dotyczącą recyklingu i utylizacji zużytych wyrobów stolarki.

Czym jest projekt OKNOREC?

Założeniem projektu jest współpraca ponad podziałami dla ochrony klimatu i zmniejszenia emisji CO2, czyli zapewnienie zamkniętego łańcucha dostaw i maksymalnego wykorzystania wtórnych surowców odzyskanych ze zdemontowanych okien do wyprodukowania nowej stolarki. Projekt opiera się na współpracy z salonami okiennymi oraz firmami montującymi okna, które przekazują okna z demontażu do dalszego recyklingu.

OKNOREC

Wzbogacone szkolenia programu Czyste Powietrze

W ramach szkoleń dla dilerów stolarki organizowanych przez Koalicję Termomodernizacji przeprowadzone zostaną wykłady uświadamiające rolę ponownego wykorzystania surowców ze zdemontowanych okien w wyprodukowaniu nowego produktu, a tym samym maksymalnej minimalizacji zużycia energii oraz znaczącego zmniejszenia emisji CO2. Dodatkowo uczestnicy szkolenia otrzymają praktyczną wiedzę rozwiązującą problem pozbycia się starych, zdemontowanych wyrobów stolarki.

Więcej o tym czym jest projekt OKNOREC i jak możesz skorzystać na współpracy z projektem dowiesz się z najnowszego odcinka programu dotacjenaokna.

Najbliższy kurs egzaminacyjny 28 listiopada. Zapisów na szkolenia można dokonywać w tym miejscu.

Serdecznie zapraszamy!