Jak zostać skutecznym doradcą ds. dotacji ?

Red.: Redakcja |Data publikacji:

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie gościła we czwartek 27 kwietnia kilkudziesięciu kolejnych uczestników kursu dla doradców ds. dotacji, którzy zdawali tutaj swój egzamin z wypełniania wniosków o dotacje. Kurs organizowany przez Koalicję Termomodernizacji składa się z dwóch części: kursu on-line oraz kursu stacjonarnego.

Kurs on-line dostępny jest w Strefie Dilera na naszej stronie, a można w nim wziąć udział bądź on-line bądź też z odtworzenia. Omawiany jest na nim koncept nowego działania dilerów oraz podstawowe zasady programu Czyste Powietrze. Efektem tej części szkolenia jest umiejętność wypełniania wniosków o dotacje w programie Czyste Powietrze.

Część stacjonarna kursu wypełniona jest odpowiedziami na pytania jakie pojawiły się w praktyce wypełniania wniosków. Wykładane są w tej części również zasady składania wniosków z prefinansowaniem oraz wniosków o wypłatę dotacji. Dzień wykładowy kończy się egzaminem polegającym na wypełnieniu wniosku o dotację dla konkretnego beneficjenta. Z poprzednich sesji egzaminacyjnych wynika, że uczestnicy kursu nie mają problemów z wypełnianiem wniosków, niemal wszyscy zdają.

Po zaliczeniu egzaminu uczestnicy otrzymają tytuł Doradcy ds. dotacji, estetyczny dyplom z tej okazji oraz dostęp do Strefy Doradcy na naszej stronie. Tam udostępnione są specjalistyczne materiały, odpowiedzi na bardzo szczegółowe pytania oraz materiały promocyjne i informacyjne. Adres doradcy umieszczony jest w zakładce „Znajdź doradcę”, by właściciele domów zainteresowani termomodernizacją swoich budynków, z łatwością trafili do najbliższego sobie doradcy Koalicji Termomodernizacji. Doradca korzysta też z rekomendacji Koalicji, nie jest anonimowy.

Jak zostać Doradcą ds. dotacji w Koalicji Termomodernizacji?

1. Załóż własne konto w Strefie Dilera na stronie dotacjenaokna.pl. Skorzystaj z materiałów informacyjnych i multimediów tam udostępnionych;

2. Zapisz się na jeden z kursów online na platformie eventory.cc, o czym szczegółowo informujemy w Strefie Dilera. Weź udział w tym kursie na żywo lub z odtworzenia.

3.  Zapisz się w Strefie Dilera na jeden ze stacjonarnych kursów egzaminacyjnych – otrzymasz od nas Podręcznik oraz potwierdzenie zakwalifikowania do egzaminu.

4. Weź udział w stacjonarnym kursie egzaminacyjnym i zdaj egzamin z umiejętności wypełniania podstawowych wniosków w programie „Czyste Powietrze”.

5. Odbierz świadectwo ukończenia kursu i ciesz się tytułem doradcy ds. dotacji. Będziesz przez nas polecany, a w Strefie Doradcy otrzymasz wiele materiałów promocyjnych i szkoleniowych.