II Etap Koalicji Termomodernizacji rusza w połowie września. Zapisz się na szkolenie!

Red.: Redakcja |Data publikacji:

II Etap Koalicji Termomodernizacji rusza w połowie września. Zapisz się na szkolenie!Ruszył nowy rok szkolny, wracają również szkolenia na doradców ds. dotacji programu „Czyste Powietrze”! Już w połowie września rozpoczyna się II Etap Koalicji Termomodernizacji, który będzie kontynuacją I etapu, równocześnie poszerzonym o nowe ambitne działania.

Kontynuacja działań

Pod koniec czerwca odbyło się spotkanie uczestników Koalicji Termomodernizacji, które zakończyło jej pierwszy etap. Jednocześnie wskazano kierunki dalszych działań. W kursach online uczestniczyło niemal 1600 osób, a kurs egzaminacyjny z powodzeniem ukończyło 772 osoby, które stały się w swoich salonach sprzedaży doradcami ds. dotacji.

Podczas wspomnianego spotkania Koalicji spytaliśmy Koalicjantów, jakie działania powinniśmy podjąć w kolejnym semestrze funkcjonowania programu. 2/3 odpowiedzi, które uzyskaliśmy z ankiet wskazywało na kontynuowanie wsparcia merytorycznego doradców. W związku z tym cały czas działają Telefoniczny Punkt Konsultacyjny, system zapytań mailowych, Forum Dyskusyjne w Strefie Doradcy oraz sesje Q&A na wideo-czatach.

Planujemy kontynuować szkolenie i egzaminowanie nowych doradców, dając szansę nowym Koalicjantom oraz tym dilerom, którzy jeszcze nie mieli okazji z nich skorzystać.

Nowe inicjatywy w II etapie Koalicji

Zgodnie z Państwa oczekiwaniami II etap Koalicji Termomodernizacji zostanie poszerzony o zakres szkoleń opartych o zasady programów „Ciepłe Mieszkanie” oraz  „Mój Prąd”.

Poza kursami online przygotowującymi dealerów stolarki do wypełniania wniosków o dotacje z programu „Czyste Powietrze”, wspólnie ze Zrzeszeniem Audytorów Energetycznych opracowaliśmy także zakres szkolenia naszych doradców, zainteresowanych zdobyciem kompetencji audytora. Dzięki programowi kompleksowych szkoleń wszyscy uczestnicy kursu zostaną przygotowani do wykonywania audytów energetycznych na potrzeby „Czystego Powietrza”.

Ponadto wspólnie ze Stowarzyszeniem Monterów Stolarki planujemy podjęcie szkoleń naszych ekip w obszarze wymian stolarki. Szczegóły będą znane do końca września, o czym również będziemy informować.

Terminy Kursów Online

Nasze szkolenia ruszają już w drugiej połowie września. Poniżej link ze szczegółowym harmonogramem szkoleń oraz kursów egzaminacyjnych. Serdecznie zapraszamy do zapisów!