29 tysięcy wniosków o dotacje w Świętokrzyskim

Red.: Redakcja |Data publikacji:

W województwie świętokrzyskim podpisano właśnie 26-tysięczną umowę na dotacje z programu Czyste Powietrze. Wydarzenie miało miejsce w dniu 7 lutego, w Pawłowie, gdzie beneficjent otrzyma 136 tysięcy zł na termomodernizację swojego domu, w tym na wymianę okien i drzwi.

Przez cztery lata funkcjonowania programu w województwie świętokrzyskim złożono tu 29 tysięcy wniosków na kwotę 653,6 mln zł. Podpisano 26 tysięcy umów na kwotę 565,2 mln zł. Oznacza to, że wartość dotacji przyznanych na jedną umowę wyniosła średnio niemal 22 tysiące złotych. Od tego roku średnia ta z pewnością wzrośnie, o czym najlepiej świadczy wartość dotacji w tej 26-tysięcznej umowie. 136 tysięcy zł jakie w niej uzyskał mieszkaniec Pawłowa, jest wartością 6-krotnie wyższą od dotychczasowej średniej.

Pan Łukasz, beneficjent nr 26 000 w województwie świętokrzyskim twierdzi, że dzięki temu będzie mógł wykonać szeroki zakres prac: – Piec na węgiel na pewno zastąpi pompa ciepła. Do tego oczywiście ogrzewanie podłogowe, wymiana grzejników, wymiana okien, ocieplenie domu. Fotowoltaikę założyłem wcześniej, ale muszę ją rozbudować, żeby wszystko ze sobą grało – powiedział lokalnym mediom. Nie powiedział natomiast czy zdecydował już o wyborze dostawcy okien i drzwi do tej wymiany – warto pewnie sprawdzić.. 😉