OKNOPLUS – z widokiem na lepsze jutro

Red.: Redakcja |Data publikacji:

Walka ze smogiem, zmniejszanie śladu węglowego i emisji gazów cieplarnianych do środowiska, życie w zgodzie z nurtem eko, a dodatkowo obniżenie rachunków za ogrzewanie i zwiększenie komfortu termicznego – pierwszy krok na drodze walki o lepszą przyszłość zawsze zaczyna się od nas samych. A w tym przypadku również od naszych domów.

Usunięcie nieefektywnych źródeł ciepła, termomodernizacja przegród, wymiana okien i drzwi to absolutne fundamenty, jednak ilość prac, a przede wszystkim ich koszty mogą przytłoczyć. Tu z pomocą przychodzi program Czyste Powietrze – dofinansowanie, jakie można zyskać sięga nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Wychodzimy naprzeciw potrzebom inwestorów – OknoPlus dołącza do Koalicji Termomodernizacji

Każdego dnia pracujemy nad tym, by oddawać w ręce klientów nie tylko doskonałej jakości rozwiązania, ale również cały wachlarz wartości dodanych – zarówno tych funkcjonalnych, jak i estetycznych. Z dumą postawiliśmy kolejny krok na eko-ścieżce i dołączyliśmy do Koalicji Termomodernizacji – akcji edukacyjnej, która pozwoli naszym dilerom stać się doradcami pomagającymi bezbłędnie wypełnić wniosek do programu Czyste Powietrze. Dzięki ich wiedzy produktowej oraz technologicznej, a także dogłębnej znajomości przepisów, nasi klienci mogą z powodzeniem ubiegać się o wysokie dotacje na wymianę drzwi i okien. Podpowiemy, na jakie rozwiązania najlepiej postawić, jakie dokumenty przygotować oraz krok po kroku przejdziemy z inwestorami przez zawiłości wniosku pozwalającego na zdobycie dofinansowania.

Promowanie zrównoważonego budownictwa i szacunek do planety – to dziś absolutne podstawy!

Dlaczego warto skorzystać z programu Czyste Powietrze?

Decydując się na generalną termomodernizację budynku nie mówimy tylko o korzystnych zmianach dla środowiska, choć te są bez wątpienia fundamentalne. Dom efektywny energetycznie to dom cieplejszy, a przy tym niskokosztowy, co odczujemy zwłaszcza w czasie sezonu grzewczego. Mniej ciepła uciekającego z budynku to mniejsze zapotrzebowanie na zużycie energii, a w efekcie znacznie niższe rachunki. Docieplenie domu, wspierane wymianą drzwi zewnętrznych i okien, może zredukować wydatki nawet o 40%. Jeśli dodamy do tego nowoczesne urządzenie grzewcze oraz fotowoltaikę, których dofinansowanie również zostało ujęte w programie Czyste Powietrze, koszty eksploatacyjne będą nieporównywalnie niższe niż te, do których jesteśmy przyzwyczajeni.

Kto może skorzystać z dofinansowania do wymiany okien?

Beneficjentami programu mogą zostać właściciele lub współwłaściciele domów jednorodzinnych. Wysokość dofinansowania uzależniona jest od zakresu prowadzonych prac oraz dochodów gospodarstwa domowego.
Czyste Powietrze – dotacje na uszczelnienie i ocieplenie budynku

Choć zakres kompleksowej termomodernizacji budynku może być naprawdę szeroki, w ramach programu uzyskamy dopłaty m.in. do:

prac dociepleniowych w obrębie przegród zewnętrznych,
montażu i modernizacji instalacji ogrzewania, ciepłej wody użytkowej,
zakupu i montażu urządzeń grzewczych,
systemów fotowoltaicznych i kolektorów słonecznych,
montażu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła,
wymiany stolarki otworowej – okien, drzwi oraz bram garażowych.

A skoro o wymianie okien i drzwi mowa…

Program Czyste Powietrze – wymiana okien i drzwi z dofinansowaniem

Rządowy projekt wsparcia termomodernizacyjnego to doskonały moment, by spojrzeć na wysłużoną stolarkę otworową krytycznym okiem i bez wahania zdecydować się na wymianę okien. Dofinansowanie do energooszczędnych, nowoczesnych rozwiązań stanowi bowiem mocny argument, by nie odkładać działania na później, zwłaszcza, że w roku 2021 weszły w życie nowe Warunki Techniczne, które jasno określają, jakimi parametrami muszą charakteryzować się okna fasadowe montowane w przegrodach zewnętrznych. I choć regulacje te dotyczą nowo powstających budynków, podczas generalnych remontów i modernizacji starszych obiektów warto mieć je na uwadze. Im lepsze współczynniki będą miały nasze drzwi i okna (WT 2021 wskazują, że współczynnik przenikania ciepła w tym przypadku nie może być większy niż 0,9 W/m2K), tym więcej korzyści wniosą do naszego życia. Efekt? Zwiększony komfort cieplny, niższe rachunki za ogrzewanie i dołożenie swojej cegiełki do długofalowej ochrony środowiska.

Produkty OknoPlus spełniają wszystkie wymogi WT 2021, a nawet wyprzedzają je z nawiązką – zarówno w kontekście okien ALU, jak i PCV. Szczególną uwagę warto zwrócić na kolekcję okien aluminiowych Reveal, a także okna Morlite PCV, których współczynnik Uw plasuje się na poziomie 0,7 W/m2K. A to tylko z niektórych rozwiązań z naszego szerokiego portfolio produktowego.

opr. na podstawie materiałów firmy OknoPlus