Metal-Plast – ciepły montaż z ECO-TERM

Red.: Redakcja |Data publikacji:

Wybierając nowe okna przykładamy ogromną wagę do estetyki i funkcjonalności, musimy jednak jeszcze pamiętać o właściwym montażu naszej stolarki. Sposób zamocowania i uszczelnienia ma bowiem ogromny wpływ na parametry użytkowe stolarki okiennej przez cały okres jej „życia”.

Prawidłowy montaż z zastosowaniem odpowiednich materiałów to w praktyce znaczne ograniczenie wydatków na ogrzewanie budynku. Nie dziwi więc, że coraz więcej inwestorów decyduje się na zastosowanie ciepłych belek podwalinowych ECO-TERM od Metal-Plast kompatybilnych z każdą stolarką otworową.

Montaż stolarki otworowej bez zastosowania odpowiednich materiałów izolacyjnych przekłada się na straty energii cieplnej, wzrost wydatków na ogrzewanie i spadek komfortu życia mieszkańców. Jak temu zaradzić? Niezbędne jest szczelne zamknięcie stolarki wokół otworu okiennego, co umożliwia właśnie prawidłowy montaż przy użyciu ciepłych elementów montażu takich jak ECO-TERM.

Jednym z projektów z zastosowaniem ECO-TERMów podzieliła się z nami Konińska Fabryka Okien. Inwestor zdecydował się na duże przeszklenia, które posiadają mnóstwo zalet – dopływ naturalnego światła do wnętrz, rozległy widok na najbliższą okolicę, wrażenie otwartej przestrzeni i piękny wygląd domu. Ze względu na swój ciężar i gabaryty, są one jednak bardziej wymagające od standardowych okien pod względem montażowym. Tu z pomocą przychodzi firma Metal-Plast z ECO-TERMem.

Duża odporność na ściskanie i możliwość piętrowania

W prezentowanej realizacji pod system okienny HST Aluplast Ideal 8000 Premium zastosowano 2 profile montażowe ECO-TERM o wysokości 100 mm oraz szerokości 184 mm. Dla szczelnego zamknięcia przestrzeni między posadzką a oknem spiętrowano dwa profile, dające łącznie 200 mm wysokości. Przy takim sposobie montażu podwaliny zachowują swoje właściwości zarówno jeżeli chodzi o bardzo dobre parametry izolacji cieplnej jak i wysoką szczelność, ponieważ zostały wyposażone w płatki doszczelniające na zamkach. To na co zwrócili uwagę montażyści to szybkość montażu bez konieczności użycia kleju na tzw. klik. Profile ECO-TERM umożliwiają montaż taśm paroszczelnych i paroprzepuszczalnych. W ofercie Metal-Plast dostępnych jest 26 gotowych wysokości podwalin, istnieje również możliwość dowolnego piętrowania wysokości bazowych 30, 50 i 100 mm w różnych kombinacjach. ECO-TERM pod systemy HST jest odporny na ściskanie z siłą nawet do 25 000 kg / mb.

ECO-TERM rozwiązanie na lata

Coraz większa ilość montaży okien z zastosowaniem ECO-TERM świadczy o rosnącej świadomości nie tylko profesjonalnych firm monterskich, ale również klientów którzy oczekują wysokiej jakości i najlepszych rozwiązań. Z zalet nowoczesnych, energooszczędnych okien możemy w pełni skorzystać tylko wtedy, gdy będą one dobrze zamontowane. Najlepiej zgodnie ze sztuką tzw. dobrego montażu, który zapewnia komfort użytkowania i ograniczenie strat energii cieplnej. To skuteczny sposób na uzyskanie znacznych oszczędności przez długie lata.